جهت دریافت مشاوره و راهنمایی از طریق شماره تماس 45128-021 با کارشناسان ما در تماس باشید.

ویزای روسیه

ویزای روسیه

اگر قصد سفر به روسیه به عنوان یک شهروند ایرانی را دارید، ضروری است که تمامی شروط و قوانین ورود به این کشور را رعایت نمایید. یکی از مسائل حیاتی در این راستا، اخذ ویزای روسیه است. بنابراین اگر قصد شرکت در تور روسیه را دارید، می‌توانید با پر کردن فرم درخواست ویزای روسیه از طریق سایت آرزوی سفر، به سرعت و به صورت آنلاین ویزای خود را دریافت نمایید.
در این مقاله، به بررسی جزئیات ویزای توریستی روسیه از شرایط ضروری برای درخواست ویزای روسیه گرفته تا فرآیند درخواست و مزایایی که تجربه مسافران را هموارتر می‌کند، همه جنبه‌های مهم ویزا روسیه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

جهت ثبت درخواست فرم آنلاین ویزای روسیه کلیک کنید.

انواع ویزای روسیه


ویزای توریستی روسیه: ویزای توریستی روسیه برای افرادی ایده‌آل است که به منظور مقاصد گردشگری و تفریحی برای مدت کوتاهی قصد سفر به روسیه و شرکت در تور روسیه را دارند. این نوع ویزا به مسافران امکان می‌دهد تا به راحتی و با دسترسی به جاذبه‌های گردشگری روسیه، لحظات لذت‌بخشی را در سفر خود تجربه کنند.
ویزای تجاری روسیه: تمام افرادی که قصد کسب‌وکار یا فعالیت تجاری در کشور روسیه را دارند، باید به منظور سفر به این کشور، ویزای تجاری را دریافت کنند. 
ویزای تحصیلی روسیه: افرادی که قصد دارند در روسیه تحصیل کنند، باید از دانشگاه یا موسسه مورد نظر خود دعوتنامه و پذیرش تحصیلی دریافت نمایند. همچنین، برای اخذ این ویزا نیازمند تمکن مالی و ارائه مدارکی از عدم سوء پیشینه هستند.
ویزای کاری روسیهاگر قصد دارید در روسیه کار کنید، باید از یک کارفرمای روسی دعوتنامه کاری داشته باشید. همچنین، مدارک شغلی مرتبط با فعالیت شغلی خود را نیز باید همراه داشته باشید. 
ویزای الکترونیکی روسیه: ویزای الکترونیکی روسیه به بسیاری از افراد این امکان را می‌دهد که سفر خود را بدون دردسر و به راحتی برنامه‌ریزی کنند. این ویزا از تاریخ صدور به مدت 60 روز اعتبار دارد و محدود به تردد در مناطق مشخص شده می‌باشد. 

 

شرایط جدید ویزای روسیه برای ایرانیان


با بهبود شرایط و تحولات مثبت در روابط دیپلماتیک میان ایران و روسیه، اکنون ایرانیان می‌توانند ویزای خود را به صورت الکترونیکی اخذ کنند. این گام مهم نه تنها نشان‌دهنده پیشرفت در دیپلماسی دوجانبه است بلکه امکان تسهیل و اسرع انجام فرآیند صدور ویزا را برای ایرانیان فراهم می‌کند. این ویزا، اگرچه ممکن است اقامت شما را در کشور روسیه محدود نماید، اما با سرعت بالاتری صادر می‌گردد و نیاز به کمترین مدارک برای اخذ آن دارید. این اقدام نه تنها امکان دستیابی سریعتر به ویزا را فراهم می‌کند بلکه فرآیند درخواست ویزا برای مسافران را ساده‌تر نموده است.

 

اطلاعات مورد نیاز جهت اخذ ویزای الکترونیکی روسیه


برای اخذ ویزای الکترونیک روسیه، شما نیاز به اسکن پاسپورت، اسکن عکس پرسنلی و تکمیل فرم مشخصات فردی دارید.
هزینه اخذ ویزا توسط آرزوی سفر برای ویزای الکترونیک روسیه مبلغ 75 دلار است.
نحوه اقدام درخواست اخذ ویزا: شما می‌توانید فرم آنلاین درخواست آنلاین ویزای روسیه را تکمیل و اقدام به اخذ ویزای الکترونیک روسیه نمایید.
مدت زمان اعتبار ویزا: ویزای الکترونیکی روسیه دارای مدت زمان اعتبار 16 روز است.
مدت زمان جواب‌دهی به درخواست اخذ ویزا: پاسخ به درخواست اخذ ویزا بین 4 تا 7 روز کاری طول می‌کشد.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی روسیه


اخذ ویزای روسیه برای ایرانیان به نسبت سایر ویزاها سختی‌های بسیار کمتری دارد و می‌توانید بدون ارائه تاریخچه سفر چندان قوی، گردش حساب و یا نامه تمکن مالی، اقدام به گرفتن این ویزا نمایید. تنها شرط لازم برای اخذ ویزای توریستی روسیه برای ایرانیان، داشتن پاسپورت معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار و ارائه یک دعوتنامه رسمی از یک آژانس مسافرتی دارای مجوز است.
سایر  اطلاعات مورد نیاز برای فرآیند درخواست آنلاین ویزای روسیه عبارتند از:
- مشخصات محل اقامت در روسیه (در صورت اقامت در هتل، واچر هتل و در صورت اقامت در خانه، اسم و مشخصات شخص)
- تاریخچه سفر شما در سه سال گذشته؛ درصورتی که تجربه سفری نداشته باشید، این قسمت اجباری نیست.
- مشخصات اقوام درجه یک شما در صورتی که در روسیه اقامت داشته باشند.

 

امکان تمدید ویزای روسیه وجود ندارد!!


تمدید ویزای روسیه امکان پذیر نیست. بنابراین، اگر بیش از مدت اعتبار ویزای خود در این کشور بمانید، مرتکب تخلف شده اید. با این حال، تحت شرایط خاصی می توانید ویزای کار و تحصیل خود را تمدید کنید.

 

نحوه گرفتن عکس مناسب برای ویزا


برای عکس ویزای خود، حتماً یک تصویر جدید با ابعاد 3*4 و پس‌زمینه سفید را آماده کنید. این عکس باید کمتر از 6 ماه گذشته گرفته شده باشدو  و سر به طور کامل نشان داده شده باشد. شما می‌توانید جلوی یک دیوار سفید ایستاده و با تلفن همراه خود عکس مناسبی بگیرید. 
توجه داشته باشید که در عکس نباید هیچ موردی که صورت را می‌پوشاند، مانند اکسسوری یا مویی وجود داشته باشد. عینک باید کاملاً شفاف باشد به طوری که چشم‌ها کاملاً قابل مشاهده باشند.

نحوه گرفتن عکس مناسب برای ویزای روسیه

مراحل اخذ ویزای روسیه در آرزوی سفر


در آرزوی سفر پارسیان، علاوه بر ارائه خدمات متنوع گردشگری مانند خرید بلیط، رزرو تور، هتل و غیره، شرایط دریافت ویزای روسیه نیز برای شما فراهم شده است. شما می‌توانید با پرکردن فرم درخواست آنلاین ویزای روسیه در وب‌سایت آرزوی سفر، با خیال راحت برای سفر به روسیه آماده شوید. حتماً توجه داشته باشید که اطلاعات درخواستی و مدارک مورد نیاز را با دقت بارگزاری کنید تا از رد ویزای شما جلوگیری شود. 
•    فرم درخواست آنلاین ویزای روسیه (بدون پرداخت)
•    تکمیل مدارک و فرم ویزای روسیه
•    بارگزاری عکس پرسنلی و عکس پاسپورت
•    پرداخت هزینه ویزا بعد از ثبت و تایید نهایی
•    پیگیری کارشناسان آرزوی سفر تا زمان دریافت ویزا و ارایه به متقاضی

توصیه می‌شود که افرادی که تصمیم به شرکت در تورهای روسیه مانند تور مسکو یا تور مسکو سن پترزبورگ گرفته‌اند، برای جلوگیری از هر گونه مشکل احتمالی، از طریق تماس  با  شماره 02145128 از راهنمایی متخصصان با تجربه در این زمینه بهره‌مند شوند.

 

 اخذ ویزای روسیه در آرزوی سفر

 

سوالات متداول


 آیا ایرانیان برای ورود به روسیه نیاز به ویزا دارند؟
بله، در حال حاضر ایرانیان برای سفر به روسیه باید درخواست ویزا نمایند.

در صورتی که قصد اقامت در هتل روسیه را نداشته باشم و بخواهم در خانه اقوام اقامت کنم، چگونه می‌توانم ویزای روسیه را دریافت کنم؟
میتوانید با پر کردن فرم درخواست آنلاین ویزای روسیه، به مدت 14 روز در روسیه اقامت داشته باشید.

آیا امکان دریافت ویزای آنلاین روسیه وجود دارد؟
بله، شما می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت آرزوی سفر ثبت کنید.

 


آدرس سفارت روسیه در تهران : خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷

آدرس سفارت روسیه در اصفهان : خیابان چهارباغ پایین، خیابان مسجد سفره‌چی، خیابان تلفنخانه، پلاک ۱۱

تلفن سفارت روسیه در تهران : ۰۲۱۶۶۷۰۱۱۶۱

تلفن سفارت روسیه در اصفهان : ۲۲۲۲۰۶۰ (۰۳۱)

لازم به ذکر است که سفارت روسیه در روزهای چهارشنبه، جمعه و شنبه تعطیل می باشد.