مجله گردشگری | ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه 1401/08/10

روسیه بزرگترین کشور جهان است که به دلیل وجود جاذبه های گردشگری متنوع و طبیعت زیبایی که دارد، هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران است که آن را به عنوان مقصدی برای تفریح و بازدید انتخاب می کنند.متقاضیان برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارند. ویزای توریستی روسیه یک مجوز ورود برای مسافرانی است که قصد سفر به روسیه و بازدید از این کشور را دارند.

 

ویزای توریستی روسیه نه تنها برای مقاصد گردشگری، بلکه برای شرکت در مذاکرات تجاری و یا برای دیدار با خانواده و دوستان نیز استفاده می شود.برای دریافت ویزای روسیه نیازی به شرایط خاصی ندارید. توجه داشته باشید که ویزای روسیه فقط برای سفر گروهی به این کشور معتبر است و مدت اعتبار ویزای روسیه به مدت زمان سفر بستگی دارد.ویزای توریستی روسیه یک ویزای کوتاه مدت است و متقاضی پس از دریافت آن تنها می تواند برای مدت معینی در این کشور بماند. 

 

شرایط دریافت ویزای توریستی روسیه


ویزای توریستی فقط برای مقاصد گردشگری صادر می شود و با این ویزا نمی توانید در روسیه تحصیل یا کار کنید.

ویزای توریستی روسیه به دو صورت یکبار ورود و دو بار ورود صادر می شود.

برای صدور این ویزا ارائه بیمه مسافرتی الزامی است.

از آنجایی که ویزای توریستی روسیه همراه با دعوتنامه از شرکت توریستی مستقر در آن کشور صادر می شود، نمی توانید خودتان برای ویزای این کشور اقدام کنید. برای درخواست ویزای روسیه، باید درخواست خود را به کارگزار یا آژانس مسافرتی ، ارسال کنید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی روسیه


مهمترین قسمت در درخواست ویزای توریستی روسیه جمع آوری مدارک مورد نیاز است. برای درخواست ویزای توریستی به مدارکی نیاز دارید که در صورت تکمیل و ارسال مستقیم به سفارت، مشکلی در روند اخذ ویزا نخواهید داشت .

  • ارائه گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار ( ۲ صفحه خالی برای مهر ورود و خروج و ویزا)
  • ۲ قطعه عکس ۳×۴ (عکس ارائه شده میبایست بدون عینک و بدون روتوش باشد و در 2 ماه اخیر گرفته شده باشد. همچنین با عکس پاسپورت متفاوت باشد.)
  • رزرو بلیط رفت و برگشت
  • واچر کانفرم شده هتل
  • بیمه مسافرتی
  • ارائه فرم تعهد بازگشت به کشور
  • تکمیل فرم اطلاعات شخصی جهت ارائه به سفارت روسیه

لطفا توجه داشته باشید که مدارک سفر به همراه بیمه نامه مسافرتی باید توسط آژانس های مسافرتی ارائه شود .ذکر این نکته ضروری است که تمامی مدارک باید 5 روز کاری قبل از ورود به روسیه تکمیل و به کنسولگری این کشور ارائه شود.

 

visaa russia

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی روسیه


ویزاهای توریستی روسیه به مدت 14 روزه و یک ماهه صادر می گردد اما به طور کلی مدت اعتبار ویزای روسیه بستگی به مدت اقامت شما در این کشور دارد.یعنی  اگر مدت اقامت شما در هتل، بلیط هواپیما و بیمه مسافرتی 9 روزه باشد ، ویزای شما نیز 9 روز اعتبار دارد.

 

مدت زمان صدور ویزای توریستی روسیه


دریافت ویزای روسیه و فرآیند صدور و پاسخ به ویزا به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی زمان صدور ویزای توریستی روسیه متناسب با نوع ویزای متقاضی می باشد که می تواند فوری یا معمولی باشد، در صورتی که متقاضی برای ویزای فوری اقدام کند صدور ویزای توریستی 1-2 روز طول می کشد. درصورتیکه ، صدور ویزای عادی بین 8 تا 10 روز طول می کشد.

 

visa touris russia

اخذ ویزای توریستی روسیه در آرزوی سفر پارسیان


ما در آرزوی سفر پارسیان علاوه بر خدمات مختلف گردشگری مانند خرید بلیط، رزرو تور، هتل و ...، شرایط دریافت ویزای روسیه را نیز فراهم نموده ایم. برای دریافت ویزای مسافرتی روسیه می توانید از خدمات شرکت ما استفاده کنید.برای اطلاع از قیمت ویزای توریستی روسیه برای ایرانیان و شرایط جدید ویزای روسیه، لطفاً با ما تماس بگیرید.

 

اطلاعات سفارت روسیه در ایران


آدرس سفارت روسیه در تهران : خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷

آدرس سفارت روسیه در اصفهان : خیابان چهارباغ پایین، خیابان مسجد سفره‌چی، خیابان تلفنخانه، پلاک ۱۱

تلفن سفارت روسیه در تهران : ۰۲۱۶۶۷۰۱۱۶۱

تلفن سفارت روسیه در اصفهان : ۲۲۲۲۰۶۰ (۰۳۱)

لازم به ذکر است که سفارت روسیه در روزهای چهارشنبه، جمعه و شنبه تعطیل می باشد.

captcha

مطالب مرتبط