جهت دریافت مشاوره و راهنمایی از طریق شماره تماس 45128-021 با کارشناسان ما در تماس باشید.
لوگو آرزوی سفر

خاطرات مسافرین

نگار کریمی

مهرماه 1401همراه خانواده تور 6 شب و 7 روز استانبول تهیه کردیم و به شهر زیبا و دیدنی استانبول سفر کردیم. هدف ما از سفر هم برای تفریح هم وقت انگشت نگاری وک کانادا بود.

پروازی که انتخاب کردیم از فرود گاه امام خمینی تهران به مقصد فرودگاه استانبول هواپیمایی ایران ایر تور ساعت 9:15 صبح بود پرواز خیلی خوبی بود و سر تایم انجام شد.تایم پرواز از فرودگاه امام به استانبول 2ساعت و 50 دقیقه است بعد از رسیدن به فرودگاه استانبول بعد از گذراندن مراحل چک پاسپورت و گرفتن چمدان ها به سمت درب خروج 13 حرکت کردیم که لیدر انجا منتظر بود جهت ترانسفر به هتل حدودا 1 ساعتی معطل شدیم تا تمام مسافر ها جمع بشن و لیدر هتل به هتل مسافر ها رو تقسیم و سوار اتبوس کرد حدودا ساعت 3 ظهر بود که به هتل رسیدیم و اتاق ها رو تحویل گرفتیم.

هتلی که انتخاب کردیم هتل نوا پلازا پارک بود که از لحاظ لوکیشن و دسترسی بسیار خوب بود در خیابان بی اوغلو واقع شده که با4 الی 5 دقیقه پیاده روی به میدان تکسیم میرسیدیم هتل تمیزی بود و صبحانه هاش هم تقریبا خوب بود 1 مشکلی که داشت اتاق هاش کوچک بودن البته طبق تجربه کلا هتل ای استانبول اتاقهای کوچکی دارند و یک مورد دیگر هم این بود که اگر فقط برای انگشت نگاری بخواید سفر کنید این هتل رو پیشنهاد نمیدم چون از وک فاصله زیادی داشت.

روز اول سفر

بعد از رسیدن به هتل کمی استراحت کردیم و عصر برای کمی گردش و صرف شام از هتل خارج شدیم. یکی از دیگر مزیت هایی که هتل داشت اطرافش پر از رستوران و کافه بود.

روز دوم سفر

برای انجام کار های انگشت نگاری صبح زود بعد از صرف صبحانه به سمت وک حرکت کردیم چون با هتل فاصله زیادی داشت از رسپشن درخواست کردیم برامون تاکسی بگیرد هزینه تاکسی در استانبول بسیار زیاد است بهترین و مقرون به صرفه ترین وسیله برای جابه جایی مترو هست در استانبول.

روز سوم سفر

کارهای اداری که تمام شده بود خیالمون راحت شده بود تازه شروع سفرمون بود همینطور که قبلا هم گفتم از هتل 4 دقیقه پیاده تا مییدان تکسیم راه بود به خیابان استقلال رفتیم خیابان همیشه شلوغ و پر جنب و جوش و شاد و رنگارنگ و پر از توریست با پیاده روی تقریبا طولانی انتهای خیابانان استقلال دسترسی به برج گالاتا دارد از برج گالاتا بازدید کردیم.

روز چهارم سفر

روز چهارم تصمیم گرفتیم از قسمت آسیایی استانبول دیدن کنیم از قسمت اروپایی ، هم از طریق مترو هم تاکسی هم با کشتی یا همون وافور میشه به قسمت اسیایی رفت ما به اسکله کاباتاش رفتیم و بلیط تهیه کردیم و با کشتی به محله کادیکوی قسمت اسیایی رفتیم.

حدودا 45 دقیقه زمان برد از پارک ساحلی مودا و خیابان بغداد در منطقه آسیایی دیدن کردیم. خیابان بغداد مشابه خیابان استقلال در قسمت اروپایی استانبول بود.

روز پنجم سفر

روز پنجم رو به خرید اختصاص دادیم اول به مرکز خرید ونیزیا رفتیم که با اتبوس حدود 10 ایستگاه با تکسیم فاصله داشت این مرکز خرید، معماری و فضای جالبی داشت به سبک ونیز درست شده بود. اکثر برند ها وجود داره و تقریبا این مرکز خرید اوت لت محسوب میشه و قیمت های مناسبی برای خرید دارد.

روز ششم سفر

از هوای افتابی و خوب استانبول استفاده کردیم به سمت منطقه سلطان احمد که یکی دیگه از جاذبه های توریستی استانبول هست رفتیم از مسجد سلطان احمد و ایاصوفیه که روبه روی هم هستند بازدید کردیم بعد با پیاده روی حدودا 15 دقیقه ای به سمت کاخ توپکاپی رسیدیم از محوطه کاخ توپکاپی دیدن کردیم که خیلی زیبا و فضای سبز قشنگی داشت.

روز هفتم سفر

روز اخر بعد از تحویل اتاق ها ساعت 12 ظهر . پرواز برگشت ساعت 21:30 با هواپیمایی ایران ایر تور بود ساعت 16:30 لیدر برای بردن ما به فرودگاه دنبالمون امد.