جهت دریافت مشاوره و راهنمایی از طریق شماره تماس 45128-021 با کارشناسان ما در تماس باشید.
لوگو آرزوی سفر

مجله گردشگری | کلیسای معراج کولومنسکویه

کلیسای معراج کولومنسکویه

کلیسای معراج، یک عبادتگاه قدیمی در کولومنسکویه است که توسط شاهزاده واسیلی سوم در قرن شانزدهم در جنوب مسکو بنا شده است. این کلیسا، که در گذشته به عنوان اقامتگاه تابستانی تزارهای روسیه شناخته می‌شد، یکی از مقاصد گردشگری مهم در مسکو است. با سفر به Kolomenskoye  که تنها 15 دقیقه با مترو از مرکز شهر فاصله دارد، شما می‌توانید از زیبایی‌های باغ‌های آن لذت ببرید، منظره فریبنده سواحل شیب‌دار رودخانه مسکو را تماشا کنید و با مجموعه بی‌نظیری از معماری قدیمی روسی آشنا شوید.

درباره کلیسای معراج کولومنسکویه


کلیسای معراج کولومنسکویه، یکی از جاذبه های دیدنی روسیه است که به عنوان یکی از میراث‌های جهانی یونسکو شناخته شده است. این کلیسا، به دستور تزار واسیلی سوم، در سال‌های ۱۵۲۹ تا ۱۵۳۲ به مناسبت تولد پسرش، ایوان مخوف، ساخته شده است. این بنا، به عنوان یکی از زیباترین و مهم‌ترین کلیساهای مسکو شناخته می‌شود.
کلیسای معراج با معماری شگفت‌انگیز خود، در نزدیکی مرکز شهر مسکو واقع شده و در یک شیب تند به دشت سیلابی رودخانه مسکو می‌رسد. هر ساله، میلیون‌ها گردشگر تور روسیه از سراسر جهان به این کلیسا سفر می‌کنند تا علاوه بر زیبایی معماری آن، گنجینه‌ای از هنر و تاریخ روسی را کشف کنند. در داخل کلیسا، شاهد آثار قوم‌نگاری و معماری بی‌نظیری هستیم که به تاریخ و فرهنگ روسیه اشاره دارند.
علاوه بر کلیسا، منطقه اطراف نیز دارای جاذبه‌های فراوانی است. موزه فضای باز معماری چوبی روسی که به عنوان یکی از میراث‌های فرهنگی شهر محلی شناخته می‌شود، جذابیت خاصی دارد. همچنین، پارک‌ها و مناطق طبیعی این ناحیه نیز به عنوان مقصدهایی آرامش‌بخش در تور مسکو شناخته می‌شوند که توجه زیادی از بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کنند.

کلیسای معراج کولومنسکویه

 

تاریخچه کلیسای معراج کولومنسکویه


کلیسای معراج در Kolomenskoye یکی از آثار بارز معماری روسیه است که از تاریخچه‌ای غنی و متنوع برخوردار است. این کلیسا در سال ۱۵۳۲ به دستور شاهزاده واسیلی سوم، فرمانروای مسکو، ساخته شد و به یکی از نمادهای فرهنگی و تاریخی مهم روسیه تبدیل شده است.
در طول قرن‌ها، کلیسای معراج تحت تغییرات و بازسازی‌های مختلفی قرار گرفته است. در اوایل قرن نوزدهم، قسمت‌های مختلفی از کلیسا، از جمله سطوح آسیب‌دیده آجرکاری، با استفاده از آجرهایی که به‌طور خاص برای این منظور ساخته شده بودند، بازسازی شدند. در دهه ۱۸۶۰، به‌طور خاص قسمت بالایی کلیسا که شامل یک چادر و گنبد هشت ضلعی است، مورد توجه و بازسازی قرار گرفت. در نیمه اول قرن بیستم، کارهای مرمتی با توجه به بررسی‌های علمی دقیقتری انجام شد. ساختارهای چوبی، سنگ‌های سفید ایوان‌ها و جان‌پناه‌ها تجدید شدند و نماها با سنگ‌آهک سفید بازسازی شدند. همچنین صلیب، کره و زنجیرهای زیر آن بازسازی و طلاکاری شدند.

 

معماری کلیسای معراج 


کلیسای معراج در کولومنسکویه، در قرن شانزدهم، توسط معمار ایتالیایی پیترو آنیبال طراحی و احداث شد. این ساختمان به مناسبت جشن تولد شاهزاده ایوان چهارم، که بعدها به ایوان مخوف شهرت یافت، ساخته شد و نمایانگر مرحله جدیدی در معماری روسیه است.
نکته جالب اول درباره این کلیسا، استفاده از سقف چادری است که در آن زمان بسیار نوآورانه بوده است زیرا در روسیه این سبک معماری رایج نبود. ساختار تک‌ستونی این کلیسا با ساختارهای معمولی پنج‌گنبدی بر چهار ستون متفاوت است و تحت تاثیر ویژگی‌های معماری از بهترین سنت‌های بیزانسی، یونانی، رومی، گوتیک و روسیه باستان است. جزئیاتی مانند ستون‌های باریک، پنجره‌های پیکانی شکل، طاق‌های برش خورده در سه ردیف و پله‌ها، این کلیسا را به یک نمونه معتبر از معماری روسیه تبدیل می‌کنند.
طبقه همکف این کلیسا به شکل صلیب طراحی شده و به تدریج به یک برج بلند منتهی می‌شود که ابتدا هشت‌ضلعی است و سپس به صورت هرمی با ارتفاع 28 متر به بالا می‌رود. این ساختمان، علیرغم محدودیت‌های معماری دوران خود، به یک آثار بی‌نظیر و جاودان در تاریخ معماری روسیه تبدیل شده است.
با اضافه شدن به فهرست میراث جهانی یونسکو در سال ۱۹۹۴، کلیسای معراج به عنوان یکی از آثار بارز فرهنگی و معماری روسیه شناخته شد که تاریخچه‌ی طولانی و با ارزش خود را با افتخار حفظ کرده است.

 

رسیدن به کلیسای معراج


کلیسای معراج در قلب ذخیره‌گاه موزه Kolomenskoye، در حاشیه رودخانه مسکوا واقع شده است. نزدیک ترین ایستگاه های مترو مسکو، ایستگاه‌های Kashirskaya (جنوب) یا Kolomenskaya (شمال) هستند. هر دو ایستگاه در فاصله حدود 2 کیلومتری از کلیسا قرار دارند. می‌توانید با پیاده‌روی از پارک سر سبز به این کلیسا برسید و از زیبایی‌های طبیعی اطراف لذت ببرید.
 

captcha

مطالب مرتبط